Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

Novinky

Ukončení sezóny prohrou v Myštěvsi

 

TJ SOKOL MYŠTĚVES - AFK SOKOL DOBŘENICE  7:3 (2:1)

 

mysteves logo                afk dobrenice logo black

 

http://www.tjsokolmysteves.wbs.cz/

 

Branky: 3x Havlena, 2x Brett, Hladík, 1x Rahimič (vlastní ) - 3x Pavel KUTA

 

Sestava:

Zasadil
Koblása (33. Vrchota), Rahimič, Kvasnička, Trnka
Brixi, Hladký, Kopta, Dudek
Lenomar, Kuta

 

Utkáním v Myštěvsi měla být fotbalově zakončena celá sezóna s tím, že oběma mužstvům o nic nejde a pobavíme se především hrou. Nejeden z fotbalových protagonistů (včetně mě) tipoval nízký výsledek či poklidnou remízu třeba 1:1.

Opak byl však pravdou. Dobřenice opět doladili sestavu pár minut před utkáním a měla tak "opět" pouze 12 hráčů, z toho pro možnost střídání jen Pajdu Vrchotu ve stavu rekonvalescence. Potěšující aspoň bylo, že po proběhlé rekonstrukci myštěvského pažitu si konec 1. sezóny okresního přeboru zahrajeme asi na nejkvalitnějším trávníku v soutěži.

 

Utkání začalo z obou stran vcelku aktivně a obě mužstva ve skrze předváděla rychlý kombinační fotbal, s řadou šancí. V 10. minutě se otevřelo skóre a domácí Hladík vystřelil vedení 1:0. Dobřenice odpověděly z kopaček nejlépe a nejaktivněji se pohybujícího Pavla Kuty o pár minut později - 1:1. Bylo zdaleko brzo nějak brzdit tempo hezkého utkání a tak ve 20. minutě si domácí vzali vedení zpět 2:1 střelcem Havlenou. Do poločasu pokračoval aktivní fotbal, avšak skóre se neměnilo.

 

Po změně stran se pokračovalo v podobném gardu a ani jedno mužstvo nijak nepolevovalo v útočné aktivitě - výsledkem bylo v 50. minutě navýšení skóre domácími na 3:1. Jediným správně mířícím v týmu hostů byl již zmíněný Pavel Kuta, který v 54. minutě ještě vykřesal naději na pěkný výsledek a snížil na 3:2. Od 60. minuty se nám však úspěšně trefovat zařízení nedařilo, a byli to právě domácí, co zdárně trestali naše chyby. Za zmínku tedy stojí kompletace hattricku Pavla Kuty, kdy se počítala 69. minuta, avšak v té chvíli se na tabuli rozsvítilo spíše hokejové skóre 6:3. Účet utkání uzavřel kapitán domácích Václav Brett na konečných 7:3.

Tímto se omlouváme fanouškům za závěr celé, jinak slušně vypadající sezóny, kdy celkové skóre za dvě poslední utkání hovoří v neprospěch, resp. až tragicky 21:5.

 

V celkovém pohledu jsme skončili po první sezóně působení v okresním přeboru na velmi slušném 7. místě, které není vůbec špatné a nebýt nízké účasti hráčů v některých utkání mohli jsme být klidně o nějaký stupínek i výš.

 

Děkujeme fanouškům, funkcionářům či ostatním z dobřenického fotbalu za podporu a doufejme tak společně, že budeme dále pokračovat v aktivním fotbalovém působení a nejlépe na mapě královehradeckého okresu.
Ale, kdo ví ....

 

Vysoká prohra v Kosičkách

 

Spartak Kosičky - AFK Sokol Dobřenice 14:2 (3:2)

 

kosicky znak            VLAJKA

 

Branky: 7x Koliáš, Mráz, 2x Žaloudek, 2x Zich, 2x Černý - Lenomar, Císař

  •  

Sestava:

Zasadil
Trnka, Kvasnička, Brixi, Hladký
Císař, Štěpan, Dudek, Lenomar
Kuta, Balog

 

Už před utkáním bylo jasné, že nás čeká těžké utkání neboť tým Kosiček se pořád ještě mohl prát o možnost postupu do vyšší soutěže. Nicméně největším problémem ještě před úvodním hvizdem byla zcela tristní sestava dobřenických. Slovy osm! Osm hráčů v poli jsme měli k dispozici proti již zmíněnému soupeři. Takovou hořkost asi dlouho nikdo z hráčů nepamatuje.

 

Od počátku utkání bylo jasné, jak bude celá hra vypadat. Nicméně bojovnost, slušný výkon brankáře Zdeňka Zasadila či snad nepřesnost a jistá nesouhra domácích zapříčinili, že v 20 minutě prvního poločasu to bylo "pouze" 3:0 pro domácí, z toho jednu branku vstřelili domácí borci z pokutového kopu. V druhé polovině poločasu se hra lehce přibližovala vyrovnané partii a ze dvou breakových situací se dokonce Dobřenicím podařilo snížit na "uctyhodných" 3:2 a zakončit tak první poločas utkání lehce pozitivně.

 

Po lehce delší pauze jsme se vrátili na trávník se snahou poslední síly věnovat obraně a udržení "slušného" výsledku. Opak byl však pravdou a s postupně odcházejícími fyzickými a hlavně psychickými silami si hráči Kosiček doma otevřeli střelnici.

Zbytek druhého poločasu už asi nepotřebuje komentář, vzhledem ke konečnému výsledku utkání. Úroveň celého zápasu ke konci ještě podtrhla potyčka mezi jedním z dobřenických hráčů se skupinkou domácích a to jak hráčů, tak fanoušků.

 

Celkově se celé utkání dá hodnotit jako nezdařené - krom bojovnosti a snahy s hrdostí dohrát to byla doslova blamáž se značným nervovým zakončením.

 

Nutno celou událost hodit za hlavu a pozvat fanoušky na závěrečné utkání již tuto sobotu do Myštěvse a rozloučit se tak s již téměř uplynulou sezónou.

 

Vítězství nad Kunčicemi věnované Mírovi Černému

 

AFK SOKOL DOBŘENICE - SK BYSTŘIAN KUNČICE 5:1 (1:1)

 

afk dobrenice logo black                kuncice logo1

 

http://bystrian.kuncice.info/index.php 

 

Branka: 3x Štepan, Hladký, Kuta - Feko

 

Sestava:

Zasadil
Brixi (46. Lexa),Rahimič (46. Hladký ), Kvasnička, Trnka,
Císař, Kopta, Lenomar, Dudek
Kuta, Štepan (80. Balog)

 

 

V pátek 27.5. jsme sehráli přesunuté utkání s rezervou Kunčic, která se díky výsledkům především v jarní části soutěže nachází na chvostu tabulky.


Soupiska kunčických playerů byla plná jmen viděných spíše v 1.A třídě a tak jsme se mohli těšit na slušný fotbalový zážitek. Za velmi pěkného počasí začalo utkání z obou stran dost aktivně a očekávalo se, kdo vsítí branku jako první. Bezgólový stav trval přibližně 20 minut, když se po pěkné kombinaci opět ukázal Dobřenický střelec Martin Štěpan a otevřel skóre utkání - 1:0.

Následovala řada pokusů o navýšení skóre a uklidnit tak situaci do skončení poločasu. Avšak po 2 - 3 velmi slibných šancí, které však domácí neproměnili následoval "trest", když se po kraji hřiště dostal hostující hráč až na hranici malého vápna domácích, prudký centr se snažila obrana odvrátit, avšak nastřelila pouze dobíhajícího útočníka, který prostřelil brankáře Zdeňka Zasadila - 1:1. To už byla 42. minuta utkání a do kabin se šlo tedy za nerozhodného stavu.

 

V poločasovém programu byla jedinou hvězdou na zeleném pažitu oslavující ikona dobřenického fotbalu, dlouholetý trenér i hráč pan Miroslav Černý, kterému přítomní tak mohli poblahopřát k 60. kulatým narozeninám. Mírovi přejeme do dalších let mnoho zdraví, štěstí a rodinné pohody.

 

Do druhého poločasu obě mužstva drobně prostřídala a pokračoval souboj o stržení 3 bodů za vítězství. Již v 47. minutě ukončil nepřehlednou situaci před hostujícím brankářem důrazný Vašek Hladký a Dobřenice se tak ujali
vedení - 2:1. Hra byla však nadále vyrovnaná a rozhodně se nedalo říci, že by někomu takový výsledek stačil.

Pouhých 8 minut však stačilo již zmiňovanému Martinovi Š., aby za přispění Pavla Kuty a dalších zkompletoval svůj hattrick, takže v 60. minutě to bylo už 4:1 pro domácí.

 

Poslední střelcem byl po delší době konečně dobřenický nezmar a střelec Pavel Kuta, který elegantním gólem uzavřel účet utkání na konečných 5:1.

 

Děkujeme fanouškům za slušnou podporu a dovolujeme si je pozvat na těžké dvojí utkání na hřištích hostů.

 

 

Po dlouhé době výhra ve Vysoké

 

FK VYSOKÁ NAD LABEM B - AFK SOKOL DOBŘENICE  3:4 (1:2)

 

vysoka znak          VLAJKA

 

http://www.fkvysoka.cz/

 

Branky: Lenomar, 2x Kuta, Svatoš

 

Sestava:

Zasadil
Vrchota, Kvasnička, Lexa (71. Svatoš ), Trnka
Císař, Brixi, Kopta, Dudek
Kuta, Lenomar (60. Balog)

 

Rychlý kontakt

Amatérský fotbalový klub Sokol Dobřenice
503 25 Dobřenice

Předseda
Jan Veselý
+420 725 441 093

Činovník
Otto Císař
+420 603 259 290

FAČR číslo klubu: 5210031

Bankovní spojení:
ČSOB, a.s. pobočka Hradec Králové
Číslo účtu: 189 293 547 / 0300