Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

AFK Sokol Dobřenice - AFK Urbanice 3:2 (1:1)

Branky: Císař 2x, Helebrant - Opolský, Mitana

Rozhodčí: Markvart

ŽK: 1:1 (Brož)

Letošní první utkání na domácí půdě nás svedlo dohromady s týmem Urbanic. Hostující mužstvo, kterému jsme v minulé sezóně 2 krát podlehli, působilo kompaktním dojmem a již v páté minutě zahrozilo, míč naštěstí minul naši branku. Poté jsme se dostali ke slovu my, ale po chybě hostující obrany Ota Císař minul. Toto varování však nestačilo a v 17. minutě po další minele Ota Císař rozvlnil síť poprvé – 1:0.

Naše radost však měla krátkého trvání. O minutu později po nedorozumění v naší obraně hostující hráč srovnal – 1:1.

Do konce poločasu nás pak ještě zachránila 2 nastřelená břevna a jedna tyč, takže jsme odcházeli do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé půle urbaničtí vystřídali a to se jim vyplatilo v 50. minutě, kdy nový útočník přehodil špatně vyběhnutého Tomáše Brože1:2.

I přes tento obdržený gól jsme dál bojovali a tlačili se do útoků. Výborným napadáním na půli soupeře, který znamenal další chybu v jejich obraně, se v 60. minutě dostal k míči znovu Ota Císař a srovnal – 2:2.

Hned o dvě minuty později se skóre znovu měnilo. V pokutovém území se nejlépe zorientoval Marek Helebrant a strhl vedení opět na naši stranu – 3:2.

Hra se v tuto chvíli přelévala z jedné strany na druhou a jen díky nepřesným zakončením na obou stranách nedošlo ke změně skóre. Naši největší šanci na zvýšení náskoku měl výborně hrající Ota Císař, ale hostující brankář vyrazil na roh. V posledních minutách měli ještě několik příležitostí ke srovnání hosté, ale zákroky Tomáše Brože byly již bezchybné. A tak mohla po závěrečném hvizdu rozhodčího vypuknout oslava prvních tří bodů.