Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

SK Slavia Libřice - AFK Sokol Dobřenice 2:2 (2:1)

Branky: Pleskot z pen., Javůrek - Helebrant, Špalek

Rozhodčí: Liebisch

ŽK: 0:1 (Štajer)

Třetí kolo III. třídy nás zavedlo na půdu Libřic, týmu, kde jsme naposledy bodovali na podzim 2006. Do zápasu jsme vstupovali bez několika hráčů základní sestavy, ale s nadějí na dobrý výsledek. Již v 10. minutě jsme udeřili. K míčí se dostal Marek Helebrant a zpoza šestnáctky napřáhl. Jeho nádhernou střelu domácí brankář stačil jen „líznout" konečky prstů a ta skončila za jeho zády – 0:1.

V tuto chvíli jsme chtěli domácí do tlaku a přidat další gól. To se nám však nepodařilo a byli to spíš libřičtí, kteří převzali otěžě. Na naši branku se valil jeden útok za druhým, domácí kopali několik rohů a měli i šance na srovnání skóre. Vyrovnat se jim podařilo až ve 23. minutě z nařízené penalty po nastřelené ruce Romana Štajera1:1.

Poté se hra částečně vyrovnala a hrál se fotbal od jedné brány k druhé. Ve 40. minutě jsme kopali trestňák, domácí naši střelu zablokovali a založili rychlý protiútok, který skončil v naší síti – 2:1.

Tak skončil i první poločas.

Do druhé půle jsme vlétli s chutí do vyrovnání. Netrvalo dlouho a opět se měnilo skóre. V 50. minutě naskočil na roh Ondra Špalek a jeho hlavička nakonec skončila v síti – 2:2.

Dále se hrálo na obě strany, šance obou týmů však končili na nepřesném zakončení. Nejhezčí akci druhého poločasu předvedl Standa Trnka, který přeběhl přes půl hřiště, obešel 3 protihráče a naservíroval na střelu Markovi Helebrantovi. Jeho střelu k tyči s námahou gólman vytáhl na roh. A protože ani jedna z příležitostí domácích nebyla gólová, skončil zápas remízou.