Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

TJ Sokol Nové Město - AFK Sokol Dobřenice 4:2 (0:1)

Branky: M. Midloch z pen., V. Midloch 2x, Kopřiva - Císař, Kotek

Rozhodčí: Paleček

ŽK: 1:3 (Hanuš, Císař, Vodák)

V prvním kole nového ročníku III. třídy nás čekal výlet do nedalekého Nového Města. V zápase s tradičním soupeřem nám chyběly některé opory, ale i přes to jsme do soutěže chtěli vkročit úspěšně. To se nám celkem podařilo, již ve 4. minutě měl velikou šanci po chybě domácí obrany Michal Kotek, ale na mokrém trávnímu míč netrefil nejlépe. V 15. minutě to bylo už lepší, Michal Kotek našel ve vápně Otu Císaře, ten obešel obránce a podle gólmana otevřel účet utkání – 0:1.

Domácí se poté probrali a tlačili se do vyrovnání. Po sérii několika rohů se jim to málem podařilo, ale na brankové čáre vyhlavičkoval skvělým zákrokem Libor Hanuš. I my měli několik příležitostí ke zvýšení náskoku, ale ani ta Michala Kotka, ani Jirky Krátošky, nebyla gólová. Proto skončil poločas jen jednobrankovým vedením.

Do druhé půle jsme nastoupili s vědomím, že na nás budou chtít domácí vlétnout a otočit nepříznivý stav. V 54. minutě vyslal ale Pavel Lexa krásnou přihrávku do běhu Michalovi Kotkovi a ten se tentokrát nemýlil – 0:2.

Dvoubrankové vedení nás však ukolébalo. Již za 2 minuty bylo sníženo. Do našeho pokutového území se vřítil domácí útočník, teatrálně přepadl přes brankáře Tomáše Brože a rozhodčí k podivení všech přítomných písknul penaltu. Tu domácí hráč s přehledem proměnil – 1:2.

Nespravedlivá penalta nás srazila a přestali jsme hrát. Špatně jsme se nabízeli, hra neměla myšlenku. To se nám vymstilo v 70. minutě. Nedůrazný odkop od velkého vápna a domácí hráč přehodil vyběhnutého brankáře – 2:2.

Tato branka už byla totálník kolapsem týmu, začali jsme se hádat a přestali se soustředit na svůj výkon. Výsledkem toho byl třetí gól v naší bráně. Po nedorozumění Tomáše Brože se Zoli Plachetkou v 80. minutě prostřelil novoměstský útočník vše a otočil skóre – 3:2.

Definitivní hřebíček do naší pomyslné rakve vrazili domácí v poslední minutě a střelou k tyči uzavřeli celkový účet utkání – 4:2.