Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

AFK Sokol Dobřenice - TJ Sokol Sendražice 1:4 (1:0)

Branky: Císař - Bureš 2x, Vejprava, Fedor

Rozhodčí: Papík

ŽK: 0:0

K druhému zápasu na domácí půdě přijel soupeř ze Sendražic, nováček a prozatímní lídr soutěže. Do zápasu jsme vstupovali s respektem ke kvalitám hostí, ale nechtěli jsme jen bránit. Již ve druhé minutě našel krásným pasem Pavel Lexa Otu Císaře a ten střelou překonal hostujícího brankáře – 1:0.

Překvapivě rychlý gól soupeře zaskočil. V tu chvíli jsme byli lepší, vytvářeli spoustu brankových příležitostí a sendražičtí mohli děkovat svému brankáři, protože střely Marka Helebranta a Martina Duřta, potažmo hlavičku Oty Císaře zneškodnil. Když už byl překonán Michalem Kotkem, zachránila jej tyč. Tak se odcházelo do kabin jen s jednobrankovým rozdílem.

Do druhé půle vlétli hosté s cílem otočit vývoj utkání. Neustálé útoky a tlak na naši obranu způsobovaly, že jsme se dopouštěly chyb. Po jedné z nich na naší pravé straně prošel v 59. minutě hostující útočník do našeho velkého vápna a obstřelil Tomáše Brože v bráně – 1:1.

Po vyrovnávací brance se soupeř dál tlačil do naší obrany. V 76. minutě kopal trestný kop z hranice šestnáctky. Tomáš Brož v bráně se však zbytečně pohnul a skóre se měnilo znovu – 1:2.

V tu chvíli jsme přestali hrát, nedařila se kombinace, hosté převzali vývoj utkání do svých rukou. Z toho pramenila další chyba obrany a v 84. minutě zvýšení stavu – 1:3.

Po této brance jsme se znovu probrali a začali kombinovat a vytvářet si šance. Bohužel žádná ze střel Marka Helebranta gólem neskončila. A tak se do střelecké listiny zápasu zapsali ještě jednou hosté, v 90. minutě uzavřeli účet "vymetením pavouka" z naší šibenice – 1:4.