Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

AFK Sokol Dobřenice – RMSK Cidlina Nový Bydžov „C“ 2:5 (0:3)

Branky: Císař, Špalek - O. Pánek 2x, A. Pánek, Donát, Váňa

Rozhodčí: Papík

ŽK: 0:0

Po přeloženém zápase osmého kola v Kobylicích jsme na svém hřišti přivítali tým Nového Bydžova „C". Do zápasu jsme vstoupili s velkým elánem a i naše hra podle toho vypadala. Byli jsem lepší, soupeře jsme nepouštěli do šancí. Již v desáté minutě se objevila stoprocentní šance. Po dlouhém výkopu Tomáše Brože se dostal do samostatného úniku Ota Císař, ale zamířil vedle. Postupem času se hra vyrovnávala a i hosté dostávali prostor k nebezpečnému zakončení. Velkou šanci zmařil Tomáš Brož v brance, poté vykopával míč z brány Ondra Špalek. Ve 30. minutě však po chybě v obraně padl úvodní gól utkání. Po nedorozumění obránců se prosadil hostující útočník – 0:1.

Zbytečná branka na nás opět zapůsobila a za šest minut bylo ještě hůře. Po narážečce na naší šestnáctce prostřelil hostující hráč vše – 0:2.

Snaha o vyburcování k lepšímu výkonu však byla marná, již ve 41. minutě chybovala naše obrana opět a bylo to o tři branky – 0:3.

Do druhé půle jsme nastupovali s cílem novobydžovské potrápit a neprodat svoji kůži lacino, bohužel jsme se dál dopouštěli individuálních chyb. Naději do hry vložil v 65. minutě Ota Císař, když prošel kolem tří soupeřových obránců a snížil – 1:3.

To ovšem netrvalo dlouho, za další minutu hosté opět utekli na tříbrankový rozdíl – 1:4.

I tak jsme ještě „nevhodili flintu do žita" a bojovali. Již v 68. minutě vrátil do sítě hlavou míč Ondra Špalek2:4.

V tu chvíli jsme měli více ze hry, dostávali hosty do tlaku, ale střely Jirky Krátošky a Standy Trnky zlikvidoval brankář. Bohužel jsme si vybrali i svůj díl smůly, kdy z malého vápna netrefil prázdnou bránu Michal Kotek. Známé „nedáš dostaneš" se naplnilo v 85. minutě, kdy hostující hráč uzavřel účet zápasu – 2:5.