Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

SK Starý Bydžov - AFK Sokol Dobřenice 2:4 (1:1)

Branky: Buček, Berounský - Lexa 2x, Císař 2x

Rozhodčí: Stránský

ŽK: 1:1 (Helebrant)

V desátém kole jsme odjeli na půdu Starého Bydžova, kde jsme s novým kapitánem Markem Helebrantem chtěli ukončit nepříznivou sérii pěti porážek a zvítězit. Zápas začal oboustranně útočně, hra se přelívala z jedné strany na druhou, ale zakončení nebylo nejlepší. První velkou šanci proměnili domácí, ve 30. minutě se ve výskoku srazili dva naši hráči a volný míč poslal domácí hráč do brány – 1:0.

Inkasovaná branka nás však nepoložila. Ve 40. minutě se dostal k balonu po špatném odkopu brankáře Pavel Lexa a vyrovnal – 1:1.

Do konce poločasu mohl Pavel Lexa ještě otočit skóre, ale jeho krásný trestňák vyrazil gólman na roh.

Na začátku druhé půle měl opět příležitost trestného kopu Pavel a znovu krásně zakončil. Na jeho střelu podél zdi neměl brankář šanci– 1:2.

Za další čtyři minuty bylo ještě veseleji. Po nedorozumění domácích se dostal k míči Martin Duřt, přenechal Otovi Císařovi a ten bombou rozvlnil síť potřetí – 1:3.

Poté ještě odmítl čtvrtý gól Martin Duřt, který trestuhodně přestřelil bránu při samostatném úniku. Gólovou desetiminutovku druhého poločasu uzavřeli však starobydžovští. Z trestného kopu v 55. minutě překvapili nepozorného Tomáše Brože a snížili – 2:3.

Tento gól vlil nové síly do hráčů Starého Bydžova, kteří se tlačili k naší bráně s cílem vyrovnat. Naše obrana však byla bezchybná a mohli jsme vyrážet k rychlým brejkům. Náš náskok jsme mohli zvýšit asi v 65. minutě, ale gól Oty Císaře nebyl pro ofsajd uznán. Poté měli obrovskou šanci na vyrovnání domácí, ale po nastřelené tyči zachránil v poslední chvíli Tomáš Brož. Následný roh jsme ovšem odvrátili a založili útok do brejku. Ota Císař utíkal sám na brankáře, udělal mu kličku a skóroval – 2:4.

Do konce zápase jsme již drželi domácí mimo dostřel naší brány a po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme mohli oslavovat tři body do tabulky.