Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

AFK Urbanice - AFK Sokol Dobřenice 1:0 (0:0)

Branka: Knop

Rozhodčí: Koki

ŽK: 2:2 (Helebrant, Špalek)

K úvodnímu zápasu jarní části jsme zavítali do nedalekých Urbanic, kde jsme chtěli navázat na naši podzimní výhru 3:2. Nasvědčovala tomu i sestava, ve které chyběl jen zraněný Standa Trnka, kterého na levé straně obrany nahradil Pavel Vrchota.

Od prvních minut tomu nasvědčovala i naše hra. Již asi v 5. minutě se dostal do výborné příležitosti k zakončení Martin Dvořák, avšak jeho střela branku minula. Postupně se osmělovali i domácí, ale žádná z jejich akcí se neujala. Hrál se fotbal z jedné strany na druhou, ale žádné z mužstev své šance neproměnilo. V poslední minutě první půle se po střele z levě strany zranil Tomáš Brož v bráně, když narazil hlavou do tyčky a musel být střídán Liborem Hájkem.

Druhý poločas začal náporem domácích, kteří pomalu přebírali otěže zápasu. My se snažili vyrážet k rychlým protiútokům s cílem skórovat. Ke změně skóre došlo v 75. minutě, kdy vyraženou střelu doklepl do branky dobíhající domácí hráč. Do konce utkání jsme se snažili vyrovnat, leč neúspěšně.