Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

AFK Sokol Dobřenice - SK Slavia Libřice 1:0 (0:0)

Branka: Kotek

Rozhodčí: Kincl

ŽK: 0:0

První jarní utkání na domácí půdě nás svedlo dohromady s týmem Libřic. Do sestavy se vrátil Standa Trnka, Tomáš Brož a Zoli Plachetka se zotavili ze zranění z minulého zápasu. Naopak nám chyběl Martin Dvořák, Pavel Vrchota si obnovil zranění a Martin Duřt si v Urbanicích zlomil malíček na noze.

Hosté začali, podporování silným větrem, náporem, ale jejich zakončení bylo nepřesné nebo si s jejich útoky poradila naše pozorná obrana. Po několika minutách jsme se osmělili i my, ale ani šance Michala Kotka, ani dvě velké příležitosti Oty Císaře ke změně skóre nevedly. Další obrovskou možnost ke vstřelení branky jsme měli zhruba po půlhodině hry, kdy skvěle zahraný přímý kop Pavla Lexy hostující brankář neméně skvěle vytáhl na roh. První poločas skončil tedy bezbrankově.

Druhá půle byla nejprve stejně vyrovnaná jako ta první. Hrál se fotbal z jedné strany na druhou s šancemi obou týmů. Postupem času jsme ale my přebírali iniciativu a více ohrožovali branku soupeře. Dvě dobré možnosti měl Standa Trnka. První, po centru z pravé strany, střelil nad, druhá jeho střela minule jen těsně tyč soupeřovi branky. Gólu se naši příznivci dočkali v 75. minutě. Rychlý aut Pavla Lexy prodloužil Ota Císař a dělovka Michala Kotka skončila v bráně – 1:0.

Po této brance jsme kupodivu přestali hrát. Libřice se tlačili do vyrovnání a jen jejich nepřesné zakončení způsobilo, že jsme neinkasovali. A tak jsme po závěrečném hvizdu, dobře pískajícího, rozhodčího Kincla mohli slavit tři body do tabulky.