Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

AFK Sokol Dobřenice - TJ Sokol Nové Město 2:1 (0:1)

Branky: Císař, Kotek - Bendásek

Rozhodčí: Hušek

ŽK: 4:3 (Duřt, Huňara, Klempíř, Trnka)

Předehrávané utkání 14. kola III. třídy nás svedlo dohromady s týmem Nového Města, kterému jsme chtěli vrátit porážku 2:4 z prvního zápasu sezóny. Do zápasu však vlétli lépe hostující borci, kteří již v 6. minutě otevřeli skóre utkání, když jejich útočník prošel po pravé straně a prostřelil brankáře Tomáše Brože – 0:1.

Inkasovaná branka nás však povzbudila. Měli jsme míč více na svých kopačkách, přicházeli i šance. Po samostatném úniku se dostal před hostujícího brankáře Michal Kotek, udělal mu kličku, ale chybělo mu však více klidu na zakončení a trefil pouze dobíhajícího obránce. O pár okamžiků později měl velkou příležitost Pavel Lexa, ale ani on nezakončil přesně. Proto skončil první poločas vedením týmu Nového Města.

Ve druhé půli však dominovalo na hřišti mužstvo domácích. Již ve 48. minutě se dostal do pokutového území Ota Císař a střelou „pod víko" nedal brankáři šanci – 1:1.

Hosté se poté jakoby vypařili. Přehrávali jsme je ve všech fázích, jen žádná z akcí se změnu skóre nepřinesla. Až v 59. minutě utekl po pravé straně bojující Ota Císař, k údivu všech nezakončil sám, ale přihrál nabíhajícímu Michalovi Kotkovi, který se nemýlil – 2:1.

Poté jsme měli další možnosti ke zvýšení náskoku, ale žádná z nich se neujala. Poslední minuty zápasu se ještě hosté pokusili o vyrovnání, ale naše obrana již změnu skóre nedovolila. Po závěrečném hvizdu jsme se mohli děkovat našim fanoušků společným skluzem po břiše.