Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

Novinky

AFK Sokol Dobřenice - SK Starý Bydžov 2:1 (2:1)

Branky: Lexa z pen., Dvořák - Berounský

Rozhodčí: Vízek

ŽK:  4:1 (Duřt, Dvořák, Huňara, Helebrant)

K dalšímu domácímu zápasu přijel soupeř ze Starého Bydžova, tým, který se nacházel s tříbodovým náskokem na 11. místě průběžné tabulky. Do sestavy se po dlouhé době vrátil uzdravený Martin Duřt, bohužel chyběl kapitán Marek Helebrant, kterého s páskou nahradil Ota Císař. Utkání začali lépe hosté, kteří zpočátku převzali větší iniciativu a byli aktivnější. Postupem času se hra vyrovnávala a hrál se pěkný fotbal na obou stranách. První uhodili hosté. Po rozehrávce ve středovém kruhu obešel jejich záložník tři naše hráče a přes Jirku Krátošku vystřelil. Tomáš Brož v bráně na jeho střelu sice zareagoval, ale pozdě – 0:1.

Opět jsme prohrávali, ale tentokrát to bylo k dobru věci. Branka nás zvedla a již za pět minut bylo vyrovnáno. Na krásnou uličku naběhl Ota Císař, byl v pokutovém území podražen a rozhodčí správně písknul penaltu. Tu s přehledem proměnil náš exekutor pokutových kopů Pavel Lexa1:1.

Po penaltě jsme to byli my, kdo hrál lepší fotbal a měl větší šance. Tři minuty před koncem poločasu jsme zahrávali trestný kop z levé strany. Do vzduchu se pověsil Martin Dvořák a hlavou nedal gólmanovi hostí šanci – 2:1.

Do konce poločasu se nic nezměnilo, tak jsme odcházeli s jednobrankovým vedením do šaten.

Po přestávce jsme pokračovali dál v taktice nepustit soupeře do žádných šancí a naopak sami vyrážet k nebezpečným protiútokům. Do velkých příležitostí se dostal Ota Císař, několik jich měl i Láďa Huňara. Posledních deset minut zápasu hosté tlačili a snažili se o vyrovnání, ale naše obrana byla pozorná. Proto jsme si po tomto veledůležitém zápase připsali cenné tři body do tabulky.

Sestava:

Brož
Špalek, Krátoška, Trnka, Štajer
Dvořák, Duřt, Lexa, Huňara (Chlapek)
Kotek, Císař

Rychlý kontakt

Amatérský fotbalový klub Sokol Dobřenice
503 25 Dobřenice

Předseda
Jan Veselý
+420 725 441 093

Činovník
Otto Císař
+420 603 259 290

FAČR číslo klubu: 5210031

Bankovní spojení:
ČSOB, a.s. pobočka Hradec Králové
Číslo účtu: 189 293 547 / 0300