Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

FC Spartak Kobylice "B" - AFK Sokol Dobřenice 5:1 (4:0)

Branky: Pšenička 2x, Pražák, Dvořák, Král z pen. - Císař

Rozhodčí: Gernát

ŽK: 2:0

K dohrávanému utkání 8. kola jsme ve sváteční den odjeli do Kobylic. K zápasu jsme se dostavili ve velmi oslabené sestavě, když se z různých důvodů omluvilo hned pět hráčů. A podle toho také vypadal souboj s týmem z předních příček tabulky. Domácí nás zatlačili do obrany a bylo jen otázkou času, kdy padne úvodní gól. To se stalo již v 5. minutě, po rohovém kopu vyrazil Tomáš Brož míč z vápna, ale volný hráč jej vrátil do brány – 1:0.

Za 7 minut bylo ještě hůře. Z velkého vápna domácí hráč vystřelil a vyraženou střelu dorazil útočník do prázdné svatyně – 2:0.

V tuto chvíli jsme byli prakticky bezzubí, nechtěli jsme se hýbat, špatně kombinovali, byli jsme celkově horším týmem. To se potvrdilo ve 24. minutě, kdy po naší pravé straně unikl domácí hráč, naservíroval před bránu a síť se rozvlnila potřetí – 3:0.

Do konce poločasu ještě kobyličtí zvýšili z penalty – 4:0.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem nedostat další góly a neodjet s potupnou porážkou. Bohužel již v 50. minutě neudržel Tomáš Brož míč v rukou a dobíhající útočník zvýšil – 5:0.

Od této branky však domácí zvolnili a přenechali trochu iniciativy i nám. Dál ale hrozili z rychlých brejků. Naštěstí všechny jejich akce končili na našem dobře chytajícím brankáři. Poslední zápis do listiny střelců měl asi v 75. minutě Ota Císař, když utekl obráncům a prostřelil špatně vyběhnuvšího gólmana domácích – 5:1.

Poté se ještě několika dobrými zákroky blýskl Tomáš Brož, takže se skóre více neměnilo.