Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

TJ Sokol Sendražice - AFK Sokol Dobřenice 4:2 (2:0)

Branky: Šubjak 2x, Pejcha, Vejprava z pen. - Krátoška, Lexa z pen.

Rozhodčí: Částka

ŽK: 0:1 (Císař)

K dalšímu zápasu jsme odjeli do Sendražic, kde nás čekal těžký souboj s místním týmem. Stále nám chyběl zraněný Martin Duřt, všichni ostatní borci však byli připraveni. Obě mužstva začala útočně. První příležitost si vytvořili domácí, ale střelu k tyči náš brankář vytěsnil na roh. Možnost k otevření skóre jsme měli i my, ale zakončení bylo nepřesné. Ve třinácté minutě rozehráli domácí rychlý roh, první střelu dokázal ještě Tomáš Brož vyrazit, ale stejný hráč z dorážky vymetl pavučinu branky – 1:0.

Inkasovaná branka nás však neutlumila, dokázali jsme se dostávat před soupeřovu bránu, kopali několik rohů, zakončovali slibné příležitosti k vyrovnání, ovšem žádná ze střel se neujala. Po zhruba půlhodině odkopávali domácí míč z vlastního pokutového území, dlouhý pas se dostal přes naši obranu a sendražický útočník prostřelil vše – 2:0.

A protože další příležitosti na obou stranách již nikdo nevyužil, odcházela obě mužstva za tohoto stavu do kabin.

Do druhé půle jsme vystřídali s nadějí na nový impuls pro tým. Opět přicházely další šance, ale dlouho jsme nemohli žádnou využít. Asi v 60. minutě přišel centr z naší pravé strany, na který si vyskočil Jirka Krátoška, domácí gólman zareagoval pozdě a bylo sníženo – 2:1.

Gól v nás probudil další chuť do zápasu, tlačili jsme se do vyrovnání. Bohužel přišla zbytečná chyba v obraně po centru zleva to bylo opět o dvě branky – 3:1.

Zhruba deset minut před koncem zápasu nám domácí tým znovu nabídl snížení. V pokutovém území byl faulován Ota Císař a penaltu s klidem proměnil Pavel Lexa3:2.

Kontaktní branka nás znovu postavila na nohy a probudila zbytek sil. Domácí odkopávali balóny co nejdál od jejich branky, jen abychom nevyrovnali. V poslední minutě po jednom z dlouhých míčů se dostal k zakončení útočník domácího týmu, vystřelil, ale jeho kontakt s Romanem Štajerem posoudil rozhodčí jako nedovolený a kopala se druhá penalta v utkání. Tu Sendražice proměnily – 4:2.

Víc se v zápase nestalo, takže si další body do tabulky pokusíme připsat v domácím zápase s Malšovou Lhotou.