Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

AFK Sokol Dobřenice - FC Spartak Kobylice "B" 1:2 (0:2)

Branky: Dvořák - vlastní (Plachetka), Pražák

Rozhodčí: Markvart

ŽK: 0:0

V dalším kole jsme přivítali „béčko" Kobylic. K zápasu jsme nastoupili kompletní, chyběl jen stále zraněný Martin Duřt. Soupeř přivezl několik hráčů A-týmů, proto se dalo očekávat, že nebude jednoduché zvítězit. Kobylice začali od první minuty aktivně a poměrně jednoduše se dostávali před naši bránu. I přestože neměli žádnou velkou příležitost, ujali se vedení. V 9. minutě napřáhl za hranicí šestnáctky hostující záložník, jeho nepovedenou střelu se snažil zblokovat Zoli Plachetka, ovšem tak nešťastně, že se od jeho nohy odrazil míč k druhé tyči naší brány, než ji čekal brankář – 0:1.

Ani tato branka nás neprobrala a tak taktovku utkání drželi stále hosté. Neuběhlo ani pět minut a bylo pro nás ještě hůř. Po naší pravé straně utekl kobylický hráč a nedal Tomášovi v brance žádnou šanci – 0:2.

Až tento gól nás probral a začali jsme hrát. Postupem času jsme vyrovnali hru a dostávali se na dostřel soupeřovi brány. Žádná ze šancí se však neujala. A protože ani soupeř nevyužil své příležitosti, poločas skončil dvoubrankovým vedením hostů.

Druhou půlku jsme začali dobře. Po levé straně utekl Michal Kotek, jeho střelu brankář ještě vyrazil, ale na dorážku Martina Dvořáka již nestačil – 1:2.

Impuls, který jsme potřebovali, se podařil. Od tohoto okamžiku jsme byli lepší a měli více příležitostí ke skórování, ovšem opět, jak už je zvykem, selhala koncovka. Největší příležitost měl výborně hrající Michal Kotek, ale jeho prudkou střelu brankář hostí vyrazil. Poté se do pokutového území vřítil Ota Císař, ale ani nezakončil, ani nepřihrál, takže z toho vyrovnání také nebylo. Hosté vyráželi jen k ojedinělým protiútokům, které končili na naší již pozorné obraně. A protože se nám do konce utkání nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku, skončilo toto utkání výhrou Kobylic.