Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

Novinky

TJ Sokol Ohnišťany - AFK Sokol Dobřenice 4:0 (1:0)

Branky: Šoltys 3x (1 z pen.), Šulc

Rozhodčí: Krejska

ŽK: 2:2

K poslednímu a zároveň nejdůležitějšímu zápasu jsme odjeli do Ohnišťan, kde nás čekal souboj o bytí nebytí ve III. třídě. Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že jen vítězství nám dá stoprocentní jistotu záchrany. Za jistých okolností jsme mohli počítat i s bodem, ale k tomu bychom potřebovali pomoc jiných týmů. Zápas začal ze strany domácích náporem, my se zpočátku bránili, ale podnikali i nebezpečné protiútoky. První se ke slovu dostali domácí, hlavičku jejich útočníka mířící do šibenice však vytáhl na roh Tomáš Brož. Utkání se hrálo oboustranně opatrně, žádný tým nechtěl inkasovat. Bohužel to se do konce poločasu nepodařilo nám. Ve 41. minutě po rohu z levé strany „zaspal" právě Tomáš Brož a domácí útočník otevřel skóre – 1:0.

Minutu před konce poločasu ještě měl šanci na vyrovnání Martin Duřt, když dobíhal přímý kop Pavla Lexy, který brankář vyrazil před sebe, ale nestačil přesněji zakončit.

Do druhé půle nám nezbývalo nic jiného, než vrhnout všechny síly do vyrovnání a otočení zápasu. Už ve 47. minutě přišla ale chyba na půlce, rychlý pas na domácího hráče, který přesně k tyči zvýšil – 2:0.

Po této brance jsme teprve začali hrát. Více jsme kombinovali a dostávali se do slibných příležitostí. Ovšem ani jasná tutovka, kdy Michal Kotek obešel brankáře nebyla proměněna, Michal trefil jen tyč. Domácím tento stav vyhovoval, soustředili se jen na bránění a vyráželi k rychlým brejkům. V 66. minutě po jednom z nich znovu zvýšili svůj náskok – 3:0.

Ani po této brance jsme nerezignovali a snažili se důstojně zápas dohrát. Štěstí nám však nepřálo. Pět minut před koncem domácí ještě uzavřeli účet utkání z penalty – 4:0.

Závěrečný hvizd rozhodčí už jen ukončil naše trápení a my se poroučeli do IV. třídy. Doufejme, že ne na dlouho.

Sestava:

Brož 
Špalek, Krátoška, Trnka, Štajer
Dvořák, Helebrant, Lexa, Duřt
Kotek, Císař

Rychlý kontakt

Amatérský fotbalový klub Sokol Dobřenice
503 25 Dobřenice

Předseda
Jan Veselý
+420 725 441 093

Činovník
Otto Císař
+420 603 259 290

FAČR číslo klubu: 5210031

Bankovní spojení:
ČSOB, a.s. pobočka Hradec Králové
Číslo účtu: 189 293 547 / 0300