Dobřenice - Vysoká nad Labem 3:4 (2020-06-27)

Novinky

MISTŘIII!!! :-)

 

Po výhře v minulém kole na hřišti Roudnice se situace v tabulce vykrystalizovala tak, že v závěrečných dvou kolech jsme k primátu v soutěži potřebovali získat alespoň 2 body, aby jsme se nemuseli ohlížet na výsledky Nového Města... Samozřejmě jsme to nechtěli nechat až na poslední kolo a našim přáním bylo využít hned prvního mečbolu na domácím hřišti proti rezervě Myštěvse...

Na podzim jsme na jejich hřišti vyhráli vysoko 10:1 a tak se hosté chtěli tentokrát předvést určitě v lepším světle... K lepšímu výsledku jim měla dopomoci také hned pětice hráčů áčka ( Čížek, Jelínek, Němec, Michalička a Kopuletý)... Jelikož tyto borci nastupují za oba týmy poměrně pravidelně a díky nepřízni počasí se jejich program kvůli dohrávkám v týdnu značně nahustil, tak jsme chtěli využít jejich únavy ke vstřelení rychlé branky, která by nás mohla v tomto důležitém utkání uklidnit...

 

Náš záměr nám vyšel naprosto dokonale a hned ve 2.min našel Pavel Lexa ideálně Pavla Kutu, který otevřel skóre zápasu... 1:0!

Náš nápor pokračoval i nadále, akce střídala akci a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří vstřelit další branku... V 9.min ve středu hřiště výborně předskočil Pepe Brixi hostujícího  hráče, kterému odebral balon a zároveň vyslal do brejku Erika Svatoše, který svoje sólo s přehledem zakončil a vedli jsme 2:0!

 

A to nebylo zdaleka vše...Hned ve 13.min rozehrál signál z rohového kopu Erik Svatoš na Pavla Kutu, který zakroutil balon s lehkou tečí hostujícího obránce k zadní tyči myštěvské branky... 3:0!

 

A o další dvě minuty později bylo ještě veseleji...Zdenda Zasadil vyhodil balon do pravé strany na Martina Dvořáka, ten s ním přesprintoval celé hřiště a ideálně ho předložil na malé vápno Pavlovi Kutovi, který ho poslal houslema golmanovi počtvrté do myštěvské sítě, čímž zároveň už v 15.min zápasu završil svůj hattrick... 4:0!

 

O vítězi zápasu bylo v tu chvíli de facto rozhodnuto a tak jsme polevili a nechali hrát i hosty...

Naši slabší chvilky využil kanonýr hostů Aleš Čížek, který utěšenou střelou z pětadvaceti metrů snížil na 1:4...

Ten samý hráč se do míče opřel z ještě větší dálky o chvilku později, ale tentokrát "Zasu" zachránila tyčka...

Pak jsme ale zase začli hrát my a výsledkem naší snahy byl pátý gól v síti hostů...Ve 37.min Erik Svatoš našel Michala Kotka, ten si pohrál s hostujícím obráncem  a podél vybíhajícího brankáře s přehledem zvýšil na 5:1!

Náš náskok před odchodem do kabin mohl být ještě větší, to by ale střela Pavla Kuty nesměla skončit pouze na břevně...

Druhý poločas se šel tak hrát vlastně jen z povinnosti... Hned v jeho samém úvodu obral o míč brankáře hostů Erik Svatoš a pohodlně zvýšil na 6:1!

V 56.min našel Erik Svatoš před brankou úplně volného Pavla Kutu, který nadvakrát dopravil míč do sítě posedmé...7:1!

V 58.min se prosadil podruhé v zápase i Michal Kotek, který po individuální akci prošel až před brankáře a nasadil mu jesle...8:1!

A o další minutu později se premiérového gólu v této sezoně dočkal i Martin Dvořák, když si od postranní čáry navedl míč až do palebné pozice a střelou na bližší tyč zvýšil na 9:1. Zároveň svoji oslavou gólu pobavil nejen nás, ale i přítomné diváky...Je jen škoda, že Martin nedává góly častěji... :-)

Od této chvíle se publikum začalo dožadovat "desítky"... Zároveň by se ale jednalo i o náš stý gól v právě probíhající sezóně! Okamžitě vyhlášená "prémie" v podobě kartonu šampusu za desátý gól a zároveň dalšího kartonu za stý gól nemohl vyhrát samozřejmě nikdo jiný než Pavel Kuta, který si tak může přidat do svého popsaného deníčku pana Šikuly další poznámku :-) Jeho gólu ale nejprve předcházelo jemu hodné "cirkusové" vystoupení, když v samostatném nájezdu trefil nejprve levou tyčku a odražený balón napálil zblízka neomylně i do tyčky pravé :-) 

Ale o chvilku později byl už úspěšný a svoje další sólo tentokrát střelou k tyči proměnil a vyhrál tak pomyslný JACKPOT... 10:1!

A jelikož to byla i jeho pátá branka v utkání, kterou se navíc dostal do vedení v tabulce střelců celé "ligy" před Michala Kotka, bude ho to stát i třetí kartonek šampíčka... :-) a to nemluvíme ještě o rozhovoru a barevné fotce v hradeckém deníku po jeho představení v Roudnici... 

S blížícím závěrem zápasu přišla i tradiční chvilka poezie pro Michala Lenomara... V 76.min se opřel z pětadvaceti metrů do míče a jeho projektil skončil přesně v šibenici neštastného brankáře hostů pojedenácté... 11:1! A aby "Leny" naplnil svoji tradiční kvótu dvou gólů na zápas, tak v 87.min po jednom z našich mnoha rohů krásně přehodil hlavou hostujícího brankáře, čímž uzavřel účet zápasu na konečných 12:1!!!

 

O chvilku později hlavní rozhodčí pan Koza naposledy hvízdnul do své píšťalky, čímž "odšpuntoval" mohutné oslavy našeho zaslouženého postupu do III.třídy, které končily až v brzkých ranních hodinách... :-)

 

Hned po skončení utkání přebral trenér Petr Klempíř z rukou předsedy OFS HK ing.Martina Zbořila krásný pohár, který patří i našim skvělým fanouškům, kterým moc děkujeme za celosezónní přízeň a věříme, že už teď se těšíte na nový ročník a vyšší "ligu"... :-)

 

Se IV.třídou se rozloučíme za týden v El Clásiku na hřišti Syrovátky... Utkání se hraje v sobotu 22.června od 17 hod a my samozřejmě zveme všechny fanoušky, aby si toto derby nenechali ujít a přijeli nás k "cukráku" podpořit... Těšíme se na VÁS!!!

 

 

 

 

 

Rychlý kontakt

Amatérský fotbalový klub Sokol Dobřenice
503 25 Dobřenice

Předseda
Jan Veselý
+420 725 441 093

Činovník
Otto Císař
+420 603 259 290

FAČR číslo klubu: 5210031

Bankovní spojení:
ČSOB, a.s. pobočka Hradec Králové
Číslo účtu: 189 293 547 / 0300