Stará Garda: Syrovátka - Dobřenice 2 : 1 (28.7.2012)

Hráli chlapi Syrovátka – Roudnice B 5:6 (3:3) a také stará garda.

Sestavy:

Syrovátka: Leoš Petr – Zdeněk Pajgrt, František Brožek, Jiří Hájek, Jaroslav Dostál, Pavel Pavlis, Stanislav Saidl, Hynek Souček, Jiří Chabada, Miroslav Sentivan, Jiří Čáka, Josef Holý, René Pleskot, Jaroslav Novák

Dobřenice: Libor Hájek – Pavel Kučera, Zoltán Plachetka, Libor Hanuš, Jan Moník, Zdeněk Černý, Petr Klempíř, Jaroslav Bičiště, Jan Veselý, Martin Kotek, Richard Grof, Petr Likovský, Milan Juriček, Stanislav Klempíř, Roman Štajer

Góly: 23´ Jiří Čáka (1:0), 40´ Stanislav Klempíř (1:1), 45´ Jiří Chabada (2:1)

Hostující hráči měli k zápasu připravených víc hráčů, v úvodu se zápasu líp pohybovali a dařila se jim kombinace, zatímco Syrovátečtí odolávali, drželi bezbrankový stav (i za cenu krvavého šrámu na hlavě Franty Brožka) a snažili se odpovídat rychlými útoky. Ve 23. minutě dokázal Josef Holý zblokovat pokus o rozehrávku, míč se odrazil k volnému Jirkovi Čákovi a ten prohodil vybíhajícího Libora Hájka, hájícího branku Dobřenic.

Druhá půlka utkání, dohodnutého na 2 x 35 minut, začala náporem hostí a jejich zaslouženým vyrovnáním, když po pěti minutách hry trefila střela Standy Klempíře zpoza vápna tyč a odrazila se do sítě. Za dalších pět minut ale domácí vybojovali míč uprostřed hřiště, přihrávka našla na pravém křídle rozeběhnutého Jirku Hájka a ten poslal centr do vápna. Tam se nejlépe zorientoval Jirka Chabada (bylo vidět, že mu k formě pomohlo to, že se v týdnu zúčastnil obou tréninků syrováteckého áčka, i když část z nich sledoval jen jako divák a před zápasem mu dvakrát tahali vodu z kolena ), zpracoval si míč a technickou střelou šajtlí podél vybíhajícího brankáře přidal druhý gól domácích.

Na začátku druhého poločasu začalo polevovat horké počasí a obloha se začala rychle zatahovat. Když do konce zbývalo asi čtvrt hodiny, přišly první kapky a početné řady fanoušků začaly hledat místa pod střechou. Během pár minut ale přišel prudký liják a sudímu panu Grossmannovi nezbylo nic jiného než utkání v 58. minutě předčasně ukončit.

Posledních dvanáct minut se tak odehrálo už jen v hlavách aktérů. Zatímco hráči Slavoje optimisticky debatovali nad tím, že by už vedení určitě udrželi (Jarda Dostál se přiznal, že se za předčasný konec zápasu modlil už při nástupu, když viděl, kolik je soupeřů, a bylo mu jedno, jestli to bude kvůli kalamitě nebo přistání UFO na hřišti ), v kabině hostí bylo naopak slyšet žehrání nad smůlou, protože podle svých slov mají starší pánové Dobřenic závěry utkání vždycky nejlepší. Kdo by měl pravdu, to se už nezjistí. Díky neskutečné průtrži se během pár minut změnilo hřiště v bazén.