Novinky

Úspěšné zahájení sezóny 2019/2020

Autor : Pavel

První mistrovký zápas Dobřenice hráli doma proti mužstvu Klamoše. Jediný gól západu dává Václav Hladký a tak se můžeme radovat z výhry 1:0.

Na další zápas jsme jeli do Kunčic. Za první půli jsme stihli dát dva góly - Michal Lesák ve 12. minutě a Martin Štěpán v 42. minutě. V druhém poločase jsme opět byli střelecky úspěšnější. Martin Štěpán dává další gól již ve 47. minutě a svůj hattrick zakončuje v 61. minutě po svém útěku z půli hřiště, přesnou střelou k tyči. Pátý gól dává, nikým nehlídán, Václav Hladký z velkého vápna přímo do šibenice. Domácí jen stačili korigovat na 1:5 pěknou střelou asi z 35m, která zaskočila našeho gólmana Tomáše Sýkoru.

V průběhu týdne jsme hráli v Okresním poháru s mustvem Lhota pod Libčany A. Překvapení hosté prohrávali v poločase již 2:0 po gólech Martina Štěpána (19. min) a Michala Lesáka (24. min). Druhou půli hosté korigovali po trefe Václava Čiháka na 2:1, ale po 4. min dokázal Martin Štěpán opětovně zvýšil skóre na 3:1. Hosté se nevzdávali a chtěli vyhrát. Ve velkém vápně byl faulován Václav Čihák a sám se postavil na pokutový kop, který mu chytil výborně chytající Tomáš Sýkora. K překvapení všech, se rozhodčí rozhodl opakovat pokutový kop, který tentokrát šel kopat David Hegr, který ho proměnil. Skóre zápasu se již nezměnilo a vítězstvím 3:2 jsme se posunuli do dalšího kola, které se hraje ve středu 4.9. v Cerekvici.

Třetí zápas jsme opětovně hráli doma, tentokrát proti mužstvu Starý Bydžov. Začátek zápasu se nám nepomohl. Po hrubé chybě v obraně soupěř otevřel skóre již ve 3. minutě. Našim hráčům tento stav moc nevadil a bojovně se pustili do vyrovnání, ke kterému došlo v 18. minutě. Autorem byl Jiří Ducháček. Další dva rychlé góly jsme dali těsně před půlí. Michal Lesák vstřelil gól po krásné kombinaci s Václavem Hladkým po zahrání volného kopu. Další gól střelil již po 3. min Martin Štěpán, který se poté bohužel zranil a musel jít střídat. Poslední gól padl z pokutového kopu, který zajistil Michal Lesák, který byl sražen brankářem. Michal přenechal pokutový kop Václavu Hladkému, který se nemýlil a zvítězili jsme zaslouženě 4:1.

Zahájení sezóny je velice úspěšné. Jsme na prvním místě s 9 body s dvoubodovým náskokem. Příští zápas hrajeme v neděli v Probluzi od 17h.