TJ Sokol Ohnišťany - AFK Sokol Dobřenice 4:0 (1:0)

Autor : Tomáš

Branky: Šoltys 3x (1 z pen.), Šulc

Rozhodčí: Krejska

ŽK: 2:2

K poslednímu a zároveň nejdůležitějšímu zápasu jsme odjeli do Ohnišťan, kde nás čekal souboj o bytí nebytí ve III. třídě. Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že jen vítězství nám dá stoprocentní jistotu záchrany. Za jistých okolností jsme mohli počítat i s bodem, ale k tomu bychom potřebovali pomoc jiných týmů. Zápas začal ze strany domácích náporem, my se zpočátku bránili, ale podnikali i nebezpečné protiútoky. První se ke slovu dostali domácí, hlavičku jejich útočníka mířící do šibenice však vytáhl na roh Tomáš Brož. Utkání se hrálo oboustranně opatrně, žádný tým nechtěl inkasovat. Bohužel to se do konce poločasu nepodařilo nám. Ve 41. minutě po rohu z levé strany „zaspal" právě Tomáš Brož a domácí útočník otevřel skóre – 1:0.

Minutu před konce poločasu ještě měl šanci na vyrovnání Martin Duřt, když dobíhal přímý kop Pavla Lexy, který brankář vyrazil před sebe, ale nestačil přesněji zakončit.

Do druhé půle nám nezbývalo nic jiného, než vrhnout všechny síly do vyrovnání a otočení zápasu. Už ve 47. minutě přišla ale chyba na půlce, rychlý pas na domácího hráče, který přesně k tyči zvýšil – 2:0.

Po této brance jsme teprve začali hrát. Více jsme kombinovali a dostávali se do slibných příležitostí. Ovšem ani jasná tutovka, kdy Michal Kotek obešel brankáře nebyla proměněna, Michal trefil jen tyč. Domácím tento stav vyhovoval, soustředili se jen na bránění a vyráželi k rychlým brejkům. V 66. minutě po jednom z nich znovu zvýšili svůj náskok – 3:0.

Ani po této brance jsme nerezignovali a snažili se důstojně zápas dohrát. Štěstí nám však nepřálo. Pět minut před koncem domácí ještě uzavřeli účet utkání z penalty – 4:0.

Závěrečný hvizd rozhodčí už jen ukončil naše trápení a my se poroučeli do IV. třídy. Doufejme, že ne na dlouho.