TJ Sokol Lovčice - AFK Sokol Dobřenice 5:0 (3:0)

Autor : Tomáš

Branky: Kafka 2x, Koubek D., Žizka, Císař z pen.

Rozhodčí: Vízek

ŽK: 1:1 (Kotek)

Na 24. kolo III. třídy nám los připravil vyjížďku do Lovčic. Soupeř, který se nachází na 1. místě průběžné tabulky, je největším aspirantem postupu. Do utkání jsme vstoupili nebojácně a domácí zpočátku hledali, jak se nám dostat na kobylku. Spousta jejich šancí vznikala z našich nepřesností, ale naštěstí končila špatným zakončením. Gólu se diváci dočkali až ve 37. minutě. Po faulu na hranici šestnáctky přestřelil domácí hráč, dle našeho názoru daleko postavenou, zeď a rozvlnil síť poprvé – 1:0.

Branka nás totálně vyvedla z konceptu a následoval trest. Ovšem ne jeden, ale hned dva. Za dalších pět minut utekl po naší levé straně domácí záložník, který nedal našemu brankáři šanci – 2:0.

O další dvě minuty později bylo ještě hůře. „Ťukec" v našem malém vápně a domácí se znovu radovali – 3:0.

Naštěstí byl konec poločasu.

Do druhé půle jsme již nastupovali se svěšenými hlavami a cílem v klidu zápas dohrát a nezranit se nebo neinkasovat zbytečné karty pro příští důležité dva zápasy. Domácí dále produkovali hezký fotbal a kombinačně nás přehrávali. Ale i my měli své šance, ale ani Martin Dvořák, Ota Císař nebo Marek Helebrant se neprosadili. A tak v 75. minutě padl další gól do naší brány. Opět nás domácí „rozebrali" a stříleli do prázdné svatyně – 4:0.

Poté si připsal ještě dva dobré zákroky Tomáš Brož, když překazil sólové úniky domácích útočníků. Pět minut před koncem ale z nařízené penalty inkasoval popáté – 5:0.

Závěrečný hvizd byl pak pro nás vysvobozením. Všichni ale věříme, že poslední dva zápasy zvládneme a dotáhneme boj o udržení v soutěži.