FK Lužec n/C - AFK Sokol Dobřenice 1:3 (1:2)

Autor : Tomáš

Branky: Myška - Kotek, Brixi, Kuta

Rozhodčí: Konhefr

ŽK: 4:0

Poslední utkáni sezóny jsme odehráli v Lužci n/C., kam jsme odjeli ve velmi kombinované sestavě. Dopředu jsme věděli, že nebude Marek HelebrantJirka Moravec, k nimž se kvůli tenisovému turnaji přidali i Jirka Krátoška, Erik SvatošPavel Kuta. Posledně dva jmenovaní pak dorazili aspoň na druhý poločas.

Zápas začal náporem domácích, my jsme chtěli vyrážet do nebezpečných brejků, kdy jsme chtěli využít rychlosti Michala Kotka. První branka padla po velmi nenápadné akci, bohužel do naší sítě. Kolem 20. minuty si před šestnáctkou Standa Trnka zpracovával balón, domácí hráč byl však rychlejší, vystřelil a jeho střela skončila v bráně – 1:0.

Poté domácí borci trochu ubrali, čehož jsme dokázali rychle využít. O deset minut později poslal Ota Císař krásným pasem mezi obránce do úniku Michal Kotka a ten bez problémů vyrovnal – 1:1.

Za dalších pět minut bylo ještě lépe. Po pravé straně utekl Pepa Brixi a svým premiérovým gólem v našem dresu otočil vývoj utkání – 1:2.

Tak i první půle skončila, když jsme nevyužili ještě další dvě šance.

Druhý poločas začal opět náporem domácích, již v první minutě měli příležitost k vyrovnání, střela však skončila těsně vedle. Postupem času jsme přebírali iniciativu, ale zastavoval nás svým praporkem, téměř fanaticky, domácí pomezní rozhodčí. Konečný výsledek zápasu se nakonec zrodil asi v 70. minutě, kdy se o poslední gólový zápis v této sezóně postaral Pavel Kuta, který zužitkoval přihrávku od pomezní čáry – 1:3.

Utkání se dohrávalo v celkem poklidném tempu, kdy už žádné mužstvo své šance nevyužilo. Tento výsledek tak nakonec potvrdil naše třetí místo v soutěži.