AFK Sokol Dobřenice - Jiskra Prasek "B" 2:0 (2:0)

Autor : Tomáš

Branky: Krátoška,Kuta

Rozhodčí: Merbs

ŽK: 0:3

Poslední domácí zápas v této sezóně a také poslední zápas Marka Helebranta v našem dresu jsme odehráli s týmem Prasku „B“. Stále jsme nemohli počítat ze zraněnými Romanem Štajerem a Pavlem Vrchotou, omluvil se také Pavel Lexa.

Hosté přijeli s několika hráči „áčka“ a chtěli nám oplatit podzimní porážku 2:1. Již v prvních vteřinách zápasu jsme museli odrážet útok, který přišel po rychlém rozehrání hostů. Pak jsme ovšem převzali otěže zápasu do svých rukou a tahali za delší konec provazu. Chvílemi jsme hosty rozebírali jako malé kluky, pouze chybělo lepší zakončení. Po zhruba 12 minutách se ovšem zadařilo. Před velkým vápnem si připravil míč na levou nohu Jirka Krátoška, ten zastavila až síť – 1:0.

Dále jsme udávali tempo zápasu a bylo jen štěstím hostů, že jsme nedokázali přidat více branek. Prasek vyrážel do protiútoků z rychlých brejků, obrana však byla pozorná. Kolem 30. minuty jsme dokázali svůj náskok zvýšit. Na přihrávku mezi obránce si naběhl Pavel Kuta a pod vybíhajícím gólmanem opět rozvlnil síť – 2:0.

Pak se začalo více povídat než hrát, takže poločas skončil tímto výsledkem.

Druhá půle pokračovala stejným obrázkem jako ta první, my tlačili a hosté se pokoušeli ztéci naší branku z rychlých protiútoků. Naše obrana však chyby nedělala, navíc někdy musela čelit přesile 5 proti 3, hosté však svoje šance nevyužili. A protože ani naše příležitosti již nebyly proměněny, připsali jsme si dvoubrankové vítězství a další tři body do tabulky.