TJ Jiska Prasek - AFK Sokol Dobřenice 1:2 (1:1)

prasek logo             -               afk dobrenice logo black

Branky: Štayr - Kuta, Semerád

Rozhodčí : Lukáš Gernat

Pěkný sobotní den jsme dorazili do Prasku na náš poslední zápas. Na zápas jsme přijeli v 11, ale dohrávali jsme v 10 (během zápasu dorazil Venda Čihák, který nakonec nedohrál :( ), Standa a Kuba Vach hráli zraněni.

Před samotným fotbalem se na hřišti konal dětský den a tak zde zůstalo hodně místních fanoušků i na samotné fotbalové utkání. Nejen fanoušci, ale také hráči obou mužstev byli nakonec překvapeni, jak hlavní rozhodčí p. Gernát vede utkání.

Kdo tam byl, tak žasnul, kdo nebyl, tak neuvěří.

Zápas z naší strany začal opatrně odzadu, ale postupně jsme si na hřišti získávali herní převahu. Bohužel při jedné kombinaci jsme nestihli pokrýt hráče Štayra, který překonal i Zdendu Zasadila. Nebylo to poprvé co jsme dostali první gól a tak jsme se oklepali a opět začali útočit. Po několika pokusech o zdolání branky soupeře, se nakonec Mírovi Semerádovi podařilo střelit vyrovnávací gól.

S tímto výsledkem jsme šli do kabin. Nebyl to ale stav 1:1 na který jsme byli naštvaní, ale způsob, jak hlavní rozhodčí vede zápas. Nebyl nám písknut jediný faul, kterých bylo na Pavla Kutu nepočítaně. V druhém poločase nám písknul konečně první faul, za který sklidil od fanoušků i potlesk. Za potlesk od našeho hráče, ale opět rozdával žlutou kartu (nakonec jich bylo 5).

Do druhého poločasu jsme nastupovali s předsevzetím, že nikdo nesmí dostat červenou kartu a pokud to půjde, tak vstřelit i gól. To se Pavlu Kutovi nakonec povedlo - 2:1.

Asi 3 minuty před koncem utkání domácí zahrávali rohový kop, který skončil po zahrání rukou v naší bráně. Naše připomínky byly rezolutně ignorovány a už bylo vidět, jak rozhodčí vytahuje červenou kartu, když hráči Prasku sami upozornili rozhodčího, že gól byl dán rukou a že ho buď neuzná, nebo že nebudou hrát, abychom mohli opět získat jednogólový náskok.

Za tento čin byli odměněni potleskem všech zúčastněných a ještě jednou bychom jim chtěli za to poděkovat !!!

Bury

Toto hodnocení bude určitě zajímat všechny fanoušky, protože to co se dělo na hřišti, jsem nezažil 40 let. Prakticky obě mužstva chtěla hrát pro radost. Hlavní rozhodčí p. Garnát se nám začal mstít za jeho chybu v Hořiněvsi (neodehraný zápas, protože bylo hřiště pod vodou). Tento pán nepatří do sportu a udělal ostudu celému fotbalu. Nevím proč není kontrola nad tímto člověkem. Hráči dělají fotbal zadarmo a on je placený, tak by se měl podle toho chovat.

Klaním se před hráči Prasku, kteří ukázali, že sportovní chování mají v krvi. Po každém písknutí nám vraceli balón a dokonce sami sobě neuznali gól. Pánové máte moji úctu a poklonu.

Jinak chválím všechny naše hráče, že se nenechali vyprovokovat a vzali to sportovně.

Děkuji za všechna jarní utkání, hrál se pěkný fotbal.