TJ SOKOL MYŠTĚVES - AFK SOKOL DOBŘENICE  7:3 (2:1)

Branky: 3x Havlena, 2x Brett, Hladík, 1x Rahimič (vlastní ) - 3x Pavel KUTA

Zasadil
Koblása (33. Vrchota), Rahimič, Kvasnička, Trnka
Brixi, Hladký, Kopta, Dudek
Lenomar, Kuta

Utkáním v Myštěvsi měla být fotbalově zakončena celá sezóna s tím, že oběma mužstvům o nic nejde a pobavíme se především hrou. Nejeden z fotbalových protagonistů (včetně mě) tipoval nízký výsledek či poklidnou remízu třeba 1:1.

Opak byl však pravdou. Dobřenice opět doladili sestavu pár minut před utkáním a měla tak "opět" pouze 12 hráčů, z toho pro možnost střídání jen Pajdu Vrchotu ve stavu rekonvalescence. Potěšující aspoň bylo, že po proběhlé rekonstrukci myštěvského pažitu si konec 1. sezóny okresního přeboru zahrajeme asi na nejkvalitnějším trávníku v soutěži.

Utkání začalo z obou stran vcelku aktivně a obě mužstva ve skrze předváděla rychlý kombinační fotbal, s řadou šancí. V 10. minutě se otevřelo skóre a domácí Hladík vystřelil vedení 1:0. Dobřenice odpověděly z kopaček nejlépe a nejaktivněji se pohybujícího Pavla Kuty o pár minut později - 1:1. Bylo zdaleko brzo nějak brzdit tempo hezkého utkání a tak ve 20. minutě si domácí vzali vedení zpět 2:1 střelcem Havlenou. Do poločasu pokračoval aktivní fotbal, avšak skóre se neměnilo.

Po změně stran se pokračovalo v podobném gardu a ani jedno mužstvo nijak nepolevovalo v útočné aktivitě - výsledkem bylo v 50. minutě navýšení skóre domácími na 3:1. Jediným správně mířícím v týmu hostů byl již zmíněný Pavel Kuta, který v 54. minutě ještě vykřesal naději na pěkný výsledek a snížil na 3:2. Od 60. minuty se nám však úspěšně trefovat zařízení nedařilo, a byli to právě domácí, co zdárně trestali naše chyby. Za zmínku tedy stojí kompletace hattricku Pavla Kuty, kdy se počítala 69. minuta, avšak v té chvíli se na tabuli rozsvítilo spíše hokejové skóre 6:3. Účet utkání uzavřel kapitán domácích Václav Brett na konečných 7:3.

Tímto se omlouváme fanouškům za závěr celé, jinak slušně vypadající sezóny, kdy celkové skóre za dvě poslední utkání hovoří v neprospěch, resp. až tragicky 21:5.

V celkovém pohledu jsme skončili po první sezóně působení v okresním přeboru na velmi slušném 7. místě, které není vůbec špatné a nebýt nízké účasti hráčů v některých utkání mohli jsme být klidně o nějaký stupínek i výš.

Děkujeme fanouškům, funkcionářům či ostatním z dobřenického fotbalu za podporu a doufejme tak společně, že budeme dále pokračovat v aktivním fotbalovém působení a nejlépe na mapě královehradeckého okresu.