Novinky

Stežery - Dobřenice 1:7 (+video)

V druhém kole jarní souteže JAKO OPEN 2020 skupiny B jsme hráli svůj první zápas ve Stěžerách.

Domácí střelili svůj jediný gól v 19 minutě - 1:0. Další góly již viděli jen ve své síti. Konečný výsledek 1:7 (1:5).

Střelci: 3x Michal Lesák, 2x Martin Štěpán, Filip Koníčeka a Michal Kotek.

 

Na lavičce odpočíval Tomáš Sýkora (zraněn v přátelském zápase v Křičení).

O tomto zápase se zranil Michal Lenomár a protože má tento víkend svatbu, srdečně mu tímto gratulujeme.

 

 

Zimní období přečkáme na prvním místě!

Poslední zápas v letošním roce jsme jeli hrát do Klamoše. Doma jsme je porazili 1:0, střelou Václava Hladkého (ve 3 minutě) a věděli jsme, že tento zápas bude hodně bojovný.

Začátek zápasu byli aktivnější domácí. Dobrou kombinační hrou se dostávali do střeleckých šancí, ale v zakončení nebyli úspěšní. Těsně před poločasem jsme bohužel nedokázali zabránit pěkné střele k šibenici, na kterou byl Tomáš Sýkora krátký a tak jsme šli do kabimy za skóre 1:0.

V druhém poločase jsme se nevzdávali a snažili se o vyrovnání. Filip Koníček po kombinační hře prošel mezi 2 hráči s přesnou  střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Obě mužstva se snažila ze všech sil vyhrát a atmosféra nejen na hřišti trochu začala houstnout. V 81. minutě střídal Aleš Voltr za Filipa Koníčka a jeho čerstvé síly převážily misky vah na naši stranu, kdy sám před brankářem dokázal hlavou vstřelit vítězný gól. Domácí se ještě snažli z rohových kopů o vyrovnání, ale zachránilo nás dřevno a tak jsme se mohli radovat z vítězství 1:2.

Zimní období přečkáme na prvním místě!

Máme 35 bodů, 11 výher, 2 remízy a 1 prohru. Na druhém místě jsou Neděliště s 30 body a třetí je Klamoš s 29 body.

První jarní zápas se odehraje v o víkendu 28-29.3. 2020.

11. až 13. kolo + videa

11. kolo jsme jeli do Cerekvice, kterou jsme v poháru porazili 1:5. Začátek zápasu byli domácí aktivnější a bojovnější a tak od 16. minuty jsme prohrávali 0:1. Michal Kotek dokázal srovnat na 1:1 po krásné střele do šibenice. Náš tlak se začal stupňovat a prosazovali jsme se i střelecky. V 28. min Otto Císař a v 35. min Martin Štěpán. Do kabiny jsme šli za skóre 1:3.

V hruhé půli jsme jednou propadli v obraně a domácí srovnali na 2:3. Možné šance na remízu jim ale překazil Martin Štěpán dalšími 2 góly a tak jsme se mohli radovat z vítězství 2:5. Určitě jsme tím potěšili i naše fanoušky, kteří za námi přijeli.

 

Další zápas jsme odehráli doma proti mužstvu Libřic. Tento zápas nebyl moc fotbalový. Viděli jsme hodně zákroků, hádání a žlutých karet. V první půli jsme neviděli žádný gól, na začátku druhé půle se hosté ocitli ve velké šanci, trefili ale jenom brankáře a břevno. V 58. min po sólovém úniku Martin Štepán vstřelil úvodní gól 1:0. Mohli jsme skóre navýšit. Michal Kotek bohužel brankáře neprostřelil. Jak se říká, nedáš, dostaneš, tak jsme z dalšího protiútoku ikasovali na konečných 1:1.

 

Předposlední zápas podzimního kola jsme jeli do Sendražic. Zápas se nám velmi povedl. Střeleckou šňůru zahájil v 16. min Michal Lesák a poté 2x Michal Kotek. Poločas skončil 0:3. V druhém poločase se prosadil 3x Martin Štěpán, Michal Kotek a Václav Hladký. Zápas skončil 1:8.

Poslední zápas se jede do Klamoše v sobotu 9.11. od 14h.

7. až 10. kolo + videa

7. kolo jsme hráli doma proti mužstvu Lok. Hradec B. Již od 8. minuty jsme vedli zásluhou Michala Lesáka 1:0. Pak se deslší dobu nic nedělo až do 31. minuty. Během 11-ti minut se změnilo skóre na 6:1 záluhou Michala Lesáka a Martina Štěpána (4 góly). V druhém poločase střelil gól Václav Hladký a Otto Císař. Hosté ke konci zápasu pouze korigovali výsledek na konečných 8:2.

8. kolo se hrálo v Kosičkách. Vyhráli jsme ho s převahou 2:8. Střelci - Tibor Balog, 2x Michal Kotek, 2x Michal Lesák, Martin Štepán, Vávlav Hladký a Otta Císař

9. kolo se hrálo za deštivého počasí proti RMSK Nový Bydžov. Hosté si přijeli pro nějaký bod a bylo to na zápase vidět. Byli hodně aktivní a již v 15. minutě se jim podařilo hlavičkou překonat Tomáše Sýkoru. Na obou stranách byly velké šance, ale do poločasu se nic nezměnilo. V druhém poločase jsme se dokázali i prosadit a díky brejkům Michala Lesáka se nám podařilo otočit skóre na 2:1. Hostům se ale podařilo vyrovnat (T. Vacek střelil 2 gól) po nahrávce z malého vápna. Bylo to pro nás nepřijemné, ale nevzdávali jsme se a protože jedna střela na bránu byla zastavena rukou, čekala nás penalta, kterou Michal Lesák proměnil. Vedli jsem 3:2, ale do konce zbývalo ještě 8 minut. Hosté se hodně snažili, ale skóre se již nezměnilo.

10. kolo se opět hrálo doma, ale tentokrát v neděli proti mužstvu Hořiněvse. Čekal nás slunečný podzimní den. Skóre otevřel Martin Štepán, který vystihl nepřesnou malou domů a po obejití brankáře střílel do prázdné brány. Druhý gól střelil krásným padáčkem Václav Hladný. Dařilo se nám a za dvě minuty později Otto Císař hlavou zvýšil na 3:0. Hosté nepřestávali hrát a tak Tomáš Sýkora musel několikrát zasahovat. V 45. minutě založil Michal Lesák akci z půlky a po pěkné narážečce od Martina Štěpána zvýšil na 4:0.

V druhém poločase jsme nepolevili a užívali jsme si fotbal. Střelci - 2x Vávlav Hladký, 2x Michal Kotek a Otto Císař. Zápas skončil 9:0 a tak můžeme doporučit zkouknout ho i na videu.

Fotografie z tohoto zápasu od Václava Mašindy můžete nalézt na jeho facebooku.

Další zápas nás čeká proti mužstvu Cerekvice v sobotu od 15:30. Přijďte nás podpořit.

4. - 6. kolo

Prvního září jsme jeli na zápas do Probluze. Čekal nás zápas s bojovným soupeřem a několik hráčů z něho bylo tak pokopáno, jako už dlouho nezažili. Šance byly na obou stranách. Několik tutovek se nám nepodařilo dát, tak jediný náš gól střelil Michal Lenomar v 35. minutě bodlem. Další góly jsme bohužel nedali a z brejků byla 2x úspěšnější Probluz. Prohráli jsme 2:1.

V týdnu jsme jeli hrát pohár do Cerevice, kterou jsme porazili 1:5 a tak na jaře budeme hrát proti Lok. Hradec B.

 

Další zápas se hrál v Dobřenicích proti mužstvu Libčan. Dobřenice vyhrály 1:0 po vlastním góle hostů.

Minulý týden jsme jeli hrát zápas do Neděliště, které se právě nacházelo na prvním místě. První gól vstřelili domácí ve 12. minutě. Za chvíli jsme dokázali srovnat na 1:1 z penalty - Václav Hladký. v 25. minutě jsme opět prohrávali 2:1, ale již za 3 minuty jsme opět vyrovnali - Pavel Koblása. V první půli další gól již nepadl.

V druhém poločase střelil 2 góly Pavel Koblása (hatrick), bohužel se domácím podařilo vyrovnat v 92. minutě na 4:4.

Příští zápas se hraje v Dobřenicích, již od 16:30 proti mužstvu Lok. Hradec B, se kterým máme stejný počet bodů (13). Diváci mohou těšit na vyrovnaný zápas.

Rychlý kontakt

Amatérský fotbalový klub Sokol Dobřenice
503 25 Dobřenice

Předseda
Jan Veselý
+420 725 441 093

Činovník
Otto Císař
+420 603 259 290

FAČR číslo klubu: 5210031

Bankovní spojení:
ČSOB, a.s. pobočka Hradec Králové
Číslo účtu: 189 293 547 / 0300